army v navy 
Saturday 4th May 2024


Menu

Team Announcement | RAF Men v Army Men

The teams have been announced for Saturday’s critical Inter Service Championship Round 3 clash between the Senior Men of the Royal Air Force and British Army (KO 1515hrs).

The Championship could not be more finely poised going into Saturday’s match at Kingsholm Stadium.

The Army’s late late show against the Royal Navy has them top of the table by virtue of their better points difference of +1, compared the Navy’s points difference of 0. But while the RAF are currently third, because they have a points difference of just -1 they will know that a win by three points or more will have them winning the title for the first time since 2018.

This is an afternoon not to be missed! Tickets remain available via www.eticketing.co.uk/gloucesterrugby

Royal Air Force

15 Cpl Toby Evans (RAF Benson)
14 Cpl Reece Beddows (RAF Cosford)
13 Cpl Ryan Crowley (RAF Benson)
12 Cpl Will Lamont (RAF Cranwell)
11 AS1 Kieron Prescott (RAF Benson)
10 Cpl Jordan Oatley (RAF Brize Norton)
9 AS1 (T) Harry Davies (RAF Benson)

1 Flt Lt David Manning (RAF Odiham)
1 AS1 James Roberts (RAF Leeming)
3 Cpl Jonathan Taylor (RAF Marham)
4 Cpl Josh McNally (RAF Northolt)
5 Fg Off Alex Stanley (capt) (RAF Odiham)
6 Cpl Sam Breeze (RAF Halton)
7 LCpl Connor Morris (RAF Honington)
8 Cpl Zack Taylor (RAF Benson)

16 AS1 Josh Peacock (RAF Odiham)
17 Cpl Matt Harris (Northwood HQ)
18 Cpl Harry Challenor (RAF Brize Norton)
19 AS1 George Cook (RAF Brize Norton)
20 AS1 Matthew Bond (RAF Odiham)
21 AS1 Keir MacDougall (RAF Brize Norton)
22 Cpl Luke Riddell (RAF Brize Norton)
23 Cpl Ryan Pugh (RAF Cosford)

British Army

15 Pte Adriu Muritoki (3rd Battalion The Royal Regiment of Scotland)
14 Sgt Connor O’Reilly (Royal Artillery)
13 LCpl Solodrau Radianirova (Royal Electrical and Mechanical Engineers)
12 Lt Francis Kelly (Adjutant General’s Corps (Staff and Personnel Support))
11 Rfn Vereimi Qorowale (2nd Battalion The Rifles)
10 Bdr Owain Davies (Royal Artillery)
9 Lt Alexander Gliksten (Royal Artillery)

1 Sgt Nathanael Titchard-Jones (Royal Electrical and Mechanical Engineers )
2 Bdr Peter Austin (capt) (Royal Artillery)
3 SSgt Ashley Horner (Royal Electrical and Mechanical Engineers)
4 A/Maj Stuart Cross (British Military Mission Kuwait / 1st Battalion The Royal Yorkshire Regiment)
5 LCpl Koroinivuku Vereti (Royal Electrical and Mechanical Engineers)
6 SSgt Matthew Dawson (Intelligence Corps)
7 LBdr Nick Wilson-Murray (Royal Artillery)
8 LBdr Senitiki Nayalo (Royal Artillery)

16 Cpl Stephen Jenkinson (Royal Logistic Corps)
17 Sgt Gareth Smith (1st Battalion The Royal Welsh)
18 Cpl Sean Beevor (Royal Electrical and Mechanical Engineers)
19 Cpl Ifereimi Boladau (Royal Signals)
20 LCpl Onisivoro Nayagi (1st Battalion The Royal Yorkshire Regiment)
21 Cpl Ethan Riley (Royal Logistic Corps)
22 Capt Matt Smart (1st Battalion The Royal Yorkshire Regiment)
23 LCpl Pita Ratukadreu (Royal Electrical and Mechanical Engineers)

All articles